Kapliczka św. Jana Nepomucena
Cennym zabytkiem na terenie miasta jest drewniana kapliczka z ludową figurą św. Jana Nepomucena, wystawiona w 1806 r. Kapliczka słupowa z pnia dębu oszalowanego deskami, zwieńczonego kapliczką, ujęta spływami wolutowymi, pod którą tablica z napisem i datami. Daszek czterospadowy, kryty blachą, zwieńczony kulą i krzyżem – wewnątrz rzeźba św. Jana Nepomucena ludowa pocz. w XIX w. Kapliczka usytuowana jest przy ul. Siedleckiej, tuż przy moście na rzece Cetyni. Została zbudowana przez mieszkańców tej ulicy. Podobne kapliczki to rzadkość.
Ta sokołowska do dzisiaj zachowała się w bardzo dobrym stanie, przechodząc remonty fundowane przez mieszkańców miasta w 1841, 1902, 1961 i 1992 roku. Daty te zostały umieszczone na tabliczce, na której widnieje również rok powstania obiektu.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanej
Kapliczka usytuowana jest na skraju parku na Przeździatce od strony ul. Oleksiaka Wichury. Stanowi część kompozycyjnego założenia pałacowo-parkowego. Wpisana została w 2002 r. do rejestru zabytków. Wizerunek powstał prawdopodobnie na przełomie XIX i XX w.
Kapliczka z figurą Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej
Obiekt został postawiony przy ul. Fabrycznej, niedaleko głównej bramy dawnej cukrowni. Napis na kapliczce informuje, że została ona ufundowana przez Fundację Zarządu Towarzystwa Akcyjnego Fabryki Cukru i Rafinerii ,,Elżbietów’’ w celu upamiętnienia ocalenia cukrowni podczas I wojny światowej oraz wojny polsko – bolszewickiej z 1920 r.